شركت كاميران نمایندگی ESET | Kaspersky | Bitdefender - حمله های سایبری با ZeroLogon
 
 

 
منوی اصلی

گواهینامه های کامیران


مرکز ارتباط کامیران

مرکز تماس کامیران :
شبانه روزی

47251 - 021
44007217 - 021
( 40 خط ويژه )

موارد اضطراری امور مشتریان
09302700800


کانال تلگرام کامیران:
KAMIRANChannel@

ارتباط از طریق پیامرسانها:
تلگرام فروش: @KAMIRANco
واتساپ فروش : 09302700800

  تلگرام واحد پشتیبانی:
@KAMIRANSupport
واتساپ واحد پشتیبانی:
09332050007

کامیران در سایر پیامرسانها:
(سروش ، گپ ، بله و ... )
KAMIRAN SocialMedia

سامانه پیامکی:
02147251

 

 


رادار ویروس ها


اطلاعات آخرین آپدیت ها
و لیست ویروس های جدید
از لابراتوار های ESET


اطلاعات شناسائی لحظه ای
از لابراتوآر Kaspersky
 
 

حمله های سایبری با ZeroLogon
اخبار باج افزاری

حمله سایبری به دو سازمان دولتی ایران و سیستم پشتیبانی از انتخابات آمریکا با استفاده از ZeroLogon !!!

در طی 24 ساعت گذشته اخبار مختلفی از یک حمله سایبری باج افزاری که احتمالا از گروه Dharma میباشد دو سازمان بزرگ دولتی را مورد هدف قرار داده است که به نظر میرسد این حملات از طریق آسیب پذیری های RDP یا ZeroLogon شکل گرفته باشد. همچنین پلیس فدرال و آژانس امنیت زیرساخت‌های آمریکا از هک شدن سیستم‌های انتخاباتی ایالات متحده از سوی عوامل ناشناس توسط همین آسیب پذیری خبر دادند. براي اطلاعات بيشتر بر روي ادامه خبر كليك نمائيد.


امروز 22 مهر 1399 گزارش و اخبار پراکنده حمله سایبری گروه باج افزاری Dharma به دو سازمان دولتی پخش شده است که طبق معمول گزارش کامل و آنالیز فنی این حمله به صورت کامل منتشر نشده است.

▪️ تصویر فوق در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که گفته میشود از ورودی گمرک بندرعباس گرفته شده است و ناشی از مشکلات پدید آمده از این حمله سایبری میباشد.

▪️با توجه به سابقه و تکنیک های این تیم باج افزاری ممکن است همان تکنیک قدیمی حمله از طریق RDP و هک اکانت Administrator در این حمله نیز استفاده شده باشد که پیشتر طرق مقابله با این گونه حملات و آنالیز کامل آنها در کانال تلگرام و یا خبر های دیگر سایت آموزش داده شده است. همچنین بسیار محتمل است که آسیب پذیری جدید ZeroLogon روی ویندوز های سرور DC که پیشتر در کانال تلگرام کامیران هشدار آن منتشر شده است مورد سوء استفاده این گروه هکری قرار گرفته باشد. البته این آسیب پذیری توسط مایکروسافت در آپدیت ماه آگوست پچ شده است و تنها راه مقابله با آن نصب آپدیت های مربوطه میباشد که لینک مستقیم آنها در پایین این صفحه قرار دارد.

پیشتر نیز حملات مشابهی بر پایه هک RDP از لابراتوآر کامیران منتشر شده که منصوب به همین گروه است :▪️ جهت اطلاع مدیران شبکه گرامی هیچ گونه گزارش حمله باج افزاری از مشترکین دولتی یا خصوصی کامیران در هر سه برند ESET ، Kaspersky و Bitdefender دریافت نشده است. فعلا جزئیات بیشتری از این حمله باج افزاری در دسترس نیست و تنها این اطلاعیه از مرکز ماهر منتشر شده است. به مجرد دریافت اطلاعات بیشتر از مراجع معتبر خدمت مدیران شبکه گرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

آپدیت 25 مهر 1399 :

حملات ZeroLogon در لابراتوآر ویروس شناسی کامیران بر روی آنتی ویروس های ESET و Kaspersky و Bitdefender شبیه سازی شد و تنها آنتی ویروس های ESET توانستند این نوع حملات را در شبکه با ماژول IDS خود مسدود نمایند . اطلاعات بیشتر در خصوص این تست و ویدئوی اثباتی در لینک زیر در دسترس شما قرار داد :
فیلم نحوه سوء استفاده از آسیب پذیری ZeroLogon توسط مهاجم و تقدیم دسترسی Administrator به هکر روی DC :


اطلاعات کامل آسیب پذیری ZeroLogon از Secura :

▪️ این آسیب پذیری در حملات 24 ساعت گذشته به دو سازمان دولتی ایران مورد استفاده قرار گرفته است. هکر برای استفاده از این آسیب پذیری باید به یکی از سیستم های سازمان دسترسی داشته باشد. لذا تنها یک کلاینت آلوده میتواند منجر به حمله باج افزاری سنگینی شود.

برای رفع این آسیب پذیری این Patchها باید بر روی DC نصب شود. ( لینک مستقیم پچ ها نیز در پایان این مقاله درج شده است ) :▪️ مدیران شبکه گرامی دقت داشته باشند همانطور که در این ویدئو مشاهده کردید اگر DC شما آپدیت های این آسیب پذیری را نداشته باشد تنها یک سیستم بدون آنتی ویروس یا آلوده در شبکه می تواند کنترل کامل DC شما را به هکر تقدیم نماید. لذا الزامیست سریعا آپدیت های مربوطه را روی DC های خود نصب نموده و سرور های خود را همیشه با آخرین آپدیت ها بروز نگاه دارید و از نصب بودن و آپدیت بودن آنتی ویروس های کلیه سیستم های شبکه اطمینان حاصل نمائید.


اسکریپ تست این آسیب پذیری هم در لینک زیر برای علاقه مندان موجود میباشد :
آپدیت 23 مهر 1399 :

▪️ معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات هم در مصاحبه با شبکه خبر علت این حمله باج افزاری را آسیب پذیری شناسه CVE-2020-1472 در Netlogon مایکروسافت اعلام کرد که مربوط به سرور های DC میباشد.آپدیت 24 مهر 1399 :

هک شدن سیستم های انتخاباتی آمریکا با استفاده از ZeroLogon :

پلیس فدرال و آژانس امنیت زیرساخت‌های آمریکا از هک شدن سیستم‌های انتخاباتی ایالات متحده از سوی عوامل ناشناس خبر دادند. آژانس امنیت زیرساخت‌های آمریکا که زیرمجموعه وزارت امنیت داخلی این کشور است اعلام کرد در حالیکه شبکه‌های دولتی آمریکا از جمله سیستم پشتیبانی از انتخابات به دست هکرها افتاده، تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر به خطر افتادن داده‌های انتخابات وجود ندارد.

▪️ در این نوع حملات هکر ابتدا باید به شبکه قربانی دسترسی اولیه پیدا کند. این احتمال وجود دارد که یکی از آسیب پذیری های موجود در VPN ها یا Firewall ها دسترسی اولیه برای استفاده از ZeroLogon را به هکر خواهند داد. نمونه آسیب پذیری های زیر دسترسی اولیه برای هکر را فراهم خواهند کرد :

Fortinet CVE-2018-13379
Juniper CVE-2020-1631
Pulse Secure CVE-2019-11510
Citrix NetScaler CVE-2019-19781
Palo Alto Networks CVE-2020-2021

▪️ همچنین وجود یک سیستم آلوده و فاقد آنتی ویروس نیز میتواند نقش کانال ارتباطی هکر در شبکه را ایفا کند و کل عملیات حمله به DC یا سایر سرورها از همان یک سیستم حتی با دسترسی User محدود انجام شود.

‼️ لذا برای جلوگیری از این حملات ابتدا پچ های امنیتی معرفی شده در سایت مایکروسافت یا کامیران را روی DC های خود نصب نمائید و جهت اعمال پچ ها یک بار سرور را ریست نمائید. از آپدیت بودن و پچ بودن کلیه تجهیزات شرکت و سازمان خود علی الخصوص آسیب پذیری های اشاره شده در فایروال ها و VPN سرورهای خود اطمینان حاصل نمائید. سپس مطمئن شوید کلیه سیستم های شبکه شما دارای آنتی ویروس فعال و آپدیت شده است. در آنتی ویروس های سازمانی ESET میتوانید با استفاده از سنسور Rogue کلیه سیستم های فاقد آنتی ویروس در شبکه خود را به سرعت شناسائی نمائید. در Kaspersky هم میتوانید از Device discovery استفاده نمائید.

اطلاعات بیشتر از آژانس امنیت زیرساخت‌های آمریکا :
🔗 https://us-cert.cisa.gov/ncas/alerts/aa20-283a


آپدیت 3 آبان 1399 :

مرکز افتا ریاست جمهوری جزئیات بیشتری از این حمله باج افزاری را در سایت خود منتشر کرد که نکات مهم آن در لینک زیر تشریح شده است. در این مقاله شرح دادیم که کدام مشترکین از گزند این نوع حملات ایمن هستند :
لینک های مستقیم پچ CVE-2020-1472 برای ویندوز های سرور :

پیش نیاز های نصب این آپدیت روی ویندوز سرور 2008R2 اگر لایسنس اورجینال ESU دارید:

Windows Server 2008 R2 Sp1
* تذکر بسیار مهم در خصوص ویندوز های 2008R2 : با توجه به منسوخ شدن ویندوز 2008R2 برای نصب آپدیت های جدید باید لایسنس ویندوز شما قابلیت Extended security update -ESU را داشته باشد (یعنی نصب آپدیت های جدید 2020 روی این ویندوز رایگان نخواهد بود). بدون این نوع لایسنس شما باید از ابزارهای BypassESU برای دور زدن سیستم لایسنس مایکروسافت استفاده نمائید تا بتوانید آپدیت Zerologon را روی 2008R2 نصب نمائید. نصب اشتباه این آپدیت ها ممکن است باعث بالا نیامدن ویندوز 2008R2 شما شود. لذا ابتدا آنها را در محیط تست آزمایش کرده و بعد روی DC اصلی خود اعمال نمائید. روش های BypassESU در اینترنت و به خصوص سایت mydigitallife بر اساس این ابزار موجود است که در محیط تست به درستی عمل کرده است اما قطعا صحت و امنیت آن تایید نمیشود اما به نظر فعلا تنها راه پچ رایگان میباشد. لذا اگر DC شما ویندوز 2008R2 میباشد در نصب این آپدیت ها بسیار محتاط باشید و قبل از شروع نصب حتما از سرور خود اسنپ شات و بکاپ تهیه نمائید. توجه نمائید که در صورت عدم استفاده از ByPassESU یا داشتن لایسنس ESU ، آپدیت 4571719 پس از Restart برگردانده (Revert) شده و از سرور حذف میشود و در لیست آپدیت های نصب شده قرار نخواهد گرفت.

‼️ طرق همیشگی تماس با پشتیبانی:
تلگرام: @KamiranSupport ، واتساپ 09332050007 ، مرکز تماس 02147251  ، سامانه www.47251.ir
برای دریافت سریع اخبار امنیتی در مورد ویروس ها و حملات جدید در کانال تلگرام مدیران شبکه شرکت کامیران عضو شوید :
کانال مدیران فناوری اطلاعات شرکت کامیران:
KAMIRANChannel@


لابراتوآر ويروس شناسی شركت مهندسي كاميران
____________________________________________________

   


کلمات کليدي : حمله باج افزار Dharma به دو سازمان دولتی CVE-2020-1472 با استفاده از آسیب پذیری ZeroLogon

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 23 مهر ماه ، 1399 توسط administrator  چاپ مطلب

 

مرتبط با موضوع :

 آسیب پذیری بحرانی در ConnectWise ScreenConnect  [پنجشنبه، 3 اسفند ماه ، 1402]
 آسیب پذیری خطرناک در فایروالهای Fortigate  [پنجشنبه، 3 اسفند ماه ، 1402]
 هک فایروال Sophos در ده ثانیه  [جمعه، 21 مرداد ماه ، 1401]
 اطلاعیه افتا برای حمله سایبری مهر99  [يكشنبه، 4 آبان ماه ، 1399]
 ESET حملات Zerologon را مسدود میکند  [جمعه، 25 مهر ماه ، 1399]
 آنالیز حمله باج افزاری WastedLocker  [جمعه، 3 مرداد ماه ، 1399]
 حمله باج افزاری Makop  [سه شنبه، 27 اسفند ماه ، 1398]
 آنالیز یک حمله باج افزاری Phobos  [سه شنبه، 17 ارديبهشت ماه ، 1398]
 آنالیز یک حمله باج افزاری RDP  [شنبه، 10 فروردين ماه ، 1398]
 سومین ابزار رمزگشایی GandCrab  [چهارشنبه، 1 اسفند ماه ، 1397]

امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 5
تعداد آراء: 2


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


اشتراک گذاري مطلب


انتخاب ها

 نمایش تمام صفحه این مقاله نمایش تمام صفحه این مقاله


صفحه اصلي |  آنتی ویروس اورجینال |  نمایندگان ما |  برخی از مشترکین کامیران |  تماس با کامیران
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت ایمن کارا کام ایرانیان ( صاحب امتیاز برند کامیران ) مي باشد - 2023-2011

  


وقت بخیر، کاربر عزیز
از مشاوره آنلاین ما استفاده کنید!مشاوره خرید و پشتیبانی
نمایندگی قویترین آنتی ویروسهای جهان
( شبانه روزی )